• Wizyta w Teatrze im Heleny Modrzejewskiej

• GOLEC czyli...

taka bajka ... że ten tego

... możesz być kim chcesz, kolego!

30 marca 2023 r. wybraliśmy się do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy na spektakl pt. "Golec". Golec to wierszowana bajka o mało znanym stworzeniu: golcu piaskowym, ślepym i prawie zupełnie bezwłosym afrykańskim gryzoniu żyjącym pod ziemią. Wspaniała gra aktorska, doskonała muzyka i fantastyczne efekty specjalne zrobiły na nas ogromne wrażenie. Opowieść o Golcu kryła w sobie ciekawostki dotyczące owadów i innych zwierząt i zakończyła się pouczającym morałem. Ze spektaklu wyszliśmy rozbawieni do łez.

Spacer po Legnicy i posiłek w KFC, były tylko małym dopełnieniem naszego wyjazdu

• 21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny

Po długiej zimie z tęsknotą czekaliśmy na ten dzień

Cała społeczność szkolna wzięła udział w zabawie.

Chętni uczniowie wystąpili przebrani za Panią/Pana Wiosnę, a pozostali zachęcali Wiosnę do rozgoszczenia się u nas. Zachęcaliśmy ją tańcem w deszczu, okrzykami, a także przygotowywaliśmy dla niej w prezencie kwiaty. Na koniec wyszliśmy na teren zielony przy szkole, a tam spaliliśmy symboliczną Marzannę i upiekliśmy na pierwszym, wiosennym ognisku kiełbaski. To był bardzo wesoły i kolorowy dzień.
            Pełna fotorelacja znajduje się na  facebooku szkoły.

• Kiermasz charytatywny

• W najbliższy wtorek 7 marca w Szkole Podstawowej w Budziwojowie odbędzie się kiermasz ciast. Jest to akcja charytatywna, a dochód ze sprzedaży zostanie przekazany dla Piotra Gucała, mieszkańca Chojnowa, który walczy z glejakiem (nowotworem mózgu). Piotr jest po czterech operacjach i prowadzona jest zbiórka na immunoterapię w Niemczech. Ciasto będzie można kupić o godz. 9.20 i 10.15, czyli na 2 i 3 przerwie międzylekcyjnej, obok sekretariatu szkoły i przy wejściu do sali gimnastycznej.

Zapraszamy i zachęcamy do zakupu!

• Ogłoszenie rekrutacyjne.

• Szanowni Rodzice!

Informujemy, że od dnia 01.03.2023 roku rozpoczęła się rekrutacja na nowy rok szkolny 2023/2024.

Wnioski o przyjęcie dziecka do oddziału szkolno - przedszkolnego i do I klasy szkoły podstawowej należy pobrać ze strony internetowej (zakładka uczniowie i rodzice --> dokumenty do pobrania ) i złożyć do dnia 31.03.2023r. do godz. 13.00 w sekretariacie szkoły.

Rodzice dzieci już uczęszczających do naszego oddziału szkolno - przedszkolnego również składają wniosek na rok szkolny .2023/2024