• "Poznaj Polskę na sportowo"

• Bardzo miło nam ogłosić, że uczeń naszej szkoły Dawid Rudnicki z klasy 3,

zajął II miejsce w finale wojewódzkiego konkursu wiedzy o piłce nożnej - "Poznaj Polskę na sportowo".

Do wielkiego finału, zabrakło naprawdę niewiele...

Dawidku, gratulujemy serdecznie i życzymy Ci kolejnych sukcesów

Społeczność szkolna i grono pedagogiczne.

• Dzień ziemniaka

• Dnia 19 października br. w naszej szkole odbyły się obchody "Dnia Ziemniaka", jednego z jesiennych warzyw.

Ziemniak..... skąd pochodzi i jakie ma znaczenie? Co można zrobić z tego warzywa oraz jak się go pozyskuje?

Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się w czasie zabaw i sportowych konkurencji... wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie. Dzięki Rodzicom naszych wychowanków mogliśmy również posmakować różnorodnych dań z ziemniaków.
            Pełna fotorelacja znajduje się na stronie szkoły na  Facebooku

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• W poniedziałek 26 września odbyły się w naszej szkole demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Po zliczeniu wszystkich głosów (jeden głos był nieważny) poznaliśmy osoby, które będą reprezentować uczniowską społeczność naszej szkoły.

Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący:

Przewodniczący SU - Wiktor Baran kl. VI

Zastępca przewodniczącego - Oliwia Chudzik kl. IV

Członkinie SU- Julia Michałkiewicz kl. VII oraz Klaudia Pawlik kl. VIII.

Wszystkim uczniom dziękujemy za oddanie głosu, a nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy.

Dziękuję,

A.Pluskota

• Wycieczka do Grappy klas 0-3

• Wycieczka do Grapy, dania 5 października, umożliwiła dzieciom nie tylko na wielozmysłowe poznanie środowiska leśnego, budowanie więzi emocjonalnej i nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, ale przede wszystkim była okazją do świetnej zabawy na świeżym powietrzu w pięknych okolicznościach przyrody i obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie jesienią.
            Po więcej zdjęć zaprszamy na fotorelację na naszą stronę ba FB.

• Europejski Dzień Sportu

• Dzisiaj, tj. 30 września 2022 roku, wspólnie z kilkunastoma tysiącami szkół z całego świata, świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD).

ESSD to wspaniała inicjatywa, która zachęca do wspólnej zabawy i promocji aktywności fizycznej.

Klasy starsze brały udział w zabawie muzyczno-ruchowej, a klasy młodsze uczestniczyły w zajęciach, które przygotowała specjalnie na tę okazję Akademia Krokieta i Lamy. W tym roku tematem przewodnim #ESSD w Polsce była integracja kulturowa dzieci polskich i ukraińskich. Uczniowie z Ukrainy nie kryli zadowolenia, gdy na ekranie pokazywał się tekst w ich ojczystym języku

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym i obiecujemy, że w przyszłym roku również będziemy częścią tego wydarzenia.

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego

#ESSD2022 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL